Wyprawa 2013. Polska – Syberia

Oto jak zapowiadaliśmy wyprawę na Syberię z 2013 r. Wszystko się udało! Więcej przeczytasz w relacjach tutaj (kliknij)

Tegoroczna wyprawa to prawdziwy, hardcorowy hit podróżniczy! Co przygotowaliśmy w tym roku?

W 2013 r. NINIWA Team wyrusza na Syberię! 8500 km w 2,5 miesiąca – od 3 maja do 18 lipca 2013.

Szaleńcza i hardcorowa wyprawa w sama raz na Rok Wiary. Pojedziemy w intencji Polski na 100-lecie istnienia kościoła w Wierszynie, 100 km od Irkucka (o wiosce Wierszyna możesz przeczytać tutaj (kliknij), gdzie mieszkają Polacy, osiedleńcy z początku XX w. i pracuje polski Misjonarz Oblat o. Karol Lipiński OMI. Więcej o tej misji przeczytasz tutaj (kliknij).

 

Jest już pełna lista uczestników wyprawy. Będzie ich aż 24, w tym 7 nowych osób, choć część z nich jest już z nami od dłuższego czasu zaprzyjaźniona! To najliczniejsza grupa spośród dotychczasowych wyjazdów, a przecież dystans i trasa też są rekordowe! Grupa będzie bardzo mocna. W ekipie mamy m.in. Krzyśka Skoka, który w 2008 roku pojechał rowerem do Pekinu, oraz Piotra Waksmundzkiego z tytułem Iron Mana, a także kilka innych osób znanych z polskiej sceny podróżniczej! W ekipie nie będzie mięczaków! Są nawet kandydaci do pobicia niezniszczalnego „Górnika”.

Grupa jak co roku pojedzie pod szefostwem o. Tomka Maniury OMI, który ma ambitne zadanie utrzymania grupy w rozsądnych ryzach, motywacji do jazdy i rozwiązywania konfliktów. Czy uda się to przy 24-osobowej grupie, która dzień i noc przebywać będzie ze sobą przez 2,5 miesiąca? Od tego w ogromnej mierze zależy powodzenie wyprawy!

Poniżej więcej informacji o wyprawie:

Nazwa: „Wyprawa 2013. Polska – Syberia”

Termin: od 3 maja do 18 lipca 2013 r.

Trasa:  Polska – Białoruś (Brześć) – Rosja (Smoleńsk, Katyń, Moskwa) – Kazachstan (Astana) – Rosja (Nowosybirsk) – Mongolia – Rosja (Wierszyna 7 lipca, Irkuck). Mongolia w zależności od sytuacji na trasie; albo jeszcze przed Wierszyną, albo po Irkucku do Ułan Bator.

Powrót: Autokar. Pierwotny pomysł zorganizowania alternatywnej wycieczki rodziców i innych chętnych na 100-lecie budowy wierszyńskiego kościoła zostanie połączone z powrotnym środkiem transportu dla rowerzystów. Będzie to najtańsza i najlepsza forma transportu także dla rowerów! Są jeszcze miejsca na wyjazd autokarem!

Relacje: będą ukazywać się tradycyjnie codziennie (!) przez cały okres 2,5 miesiąca wyprawy! Świeżości dostarczą nowe pomysły redakcyjne!

Materiały dla mediów można pobrać stąd (kliknij)