Wszystko co musisz wiedzieć o wyprawie przygotowawczej

Komentarze:

Już w poniedziałek (28.03.) wieczorem zjeżdżamy się do Kokotka, żeby rozpocząć pierwszą wyprawę przygotowawczą. O 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne, na którym koniecznie trzeba być. Kto może być wcześniej, będzie mile widziany na Mszy świętej o godzinie 18.00.

Wyprawa ruszy we wtorek rano. Pobudka o 5.00, o 6.00 Msza święta w kościele, potem ruszamy w drogę. Będziemy jeździć przez cztery dni i w piątek skończymy w punkcie wyjścia – Kokotku. Rzeczy, które trzeba ze sobą mieć, to kask, jazda w nim jest obowiązkowa, namiot oraz jedzenie przynajmniej na kolację w poniedziałek i na wtorek. Dobrze mieć ze sobą palnik turystyczny, żeby przyrządzić sobie coś ciepłego do jedzenia. Może być zimno, szczególnie jeżeli zdarzy nam się spać pod namiotami, dlatego lepiej wziąć dużo ciepłych ubrań i rękawiczki. Udział w wyprawie przygotowawczej jest nieodpłatny i nie trzeba się zgłaszać wcześniej mailowo. Będziemy przejeżdżać przynajmniej 150 km dziennie, ale zapewne wyjdzie więcej. Wyprawa przygotowawcza ma charakter eliminacyjny – nie dasz rady i zostaniesz, musisz poradzić sobie samemu. Nie jedzie z nami żaden pojazd techniczny, wszystko wieziemy na rowerach. Dla bezpieczeństwa upewnij się, że masz sprawne hamulce.

Na pierwszym noclegu w Kokotku będziemy spać pod dachem. Dostępne będą prysznice i kuchnia z czajnikiem. Jednak już w trakcie przygotowawczej może być różnie, szczególnie z prysznicem :)