Misja JUT – Ostatnie Okrążenie

Komentarze:

Odkrywamy karty. Misja JUT – Ostatnie Okrążenie. Tak właśnie brzmi hasło wyprawy 2016, która pojedzie do… Kokotka. Oczywiście zanim NINIWA Team tam dotrze, pokona 7500 kilometrów w 8 tygodni.

Dlaczego misja JUT? Rozwinięcie tajemniczego skrótu to oczywiście Jezu ufam Tobie. Rowerzyści podczas wyprawy będą prosić o Boże miłosierdzie dla świata, dlatego zawierzenie z obrazu Chrystusa Miłosiernego jest jak najbardziej potrzebne. Oprócz tego, głoszenie Chrystusa jest misją dla nas wszystkich. Dlaczego ostatnie okrążenie? Rowerzyści zatoczą pętlę, którą obejmą, między innymi, Morze Czarne. Czerń kojarzy się ze złem, więc NINIWA Team otoczy ją miłosierdziem. Jest to również ostatnia wyprawa NINIWA Team, w obecnej formie.

Tak jak w zeszłym roku rowerzyści modlili się codziennie modlitwą o dobry humor, tak w tym roku codziennie będą odmawiać koronkę do miłosierdzia Bożego.

Na nasi tegoroczni śmiałkowie skierują się na początku na wschód. Pojadą przez Ukrainę, Rosję, Armenię, Azerbejdżan, Gruzję, Turcję, Grecję, Bułgarię, Macedonię, Kosowo, Albanię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę, Węgry, Słowację i Czechy, łącznie 16 krajów. Zatoczą pętlę, po której dojadą z powrotem do Kokotka. Plan jest ambitny, a trasa dosyć długa, bo ma około 7500 kilometrów. Dlatego tegoroczna wyprawa będzie trwała 8 tygodni. Rozpocznie się  01.08. w Kokotku i zakończy 25.09. również w Kokotku.

Zapowiada się niełatwo, ale to przecież jubileuszowa wyprawa! Kto na nią pojedzie? To okaże się już po wyprawie przygotowawczej. Więcej o wyprawie przygotowawczej przeczytacie tutaj