Matka Teresa z Kalkuty świętą!

Komentarze:

Dwa lata temu podczas wyprawy w Nieznane, intencją w której jechali rowerzyści był pokój na świecie. Tamtej wyprawie w pewien sposób patronowali Giganci Pokoju. Od nich chcieliśmy uczyć się jak wprowadzać pokój na świecie. Byli nimi Brat Roger z Taize, święty Franciszek z Asyżu oraz błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty. Ostatnia z nich zostanie w tym roku oficjalnie uznana za świętą Kościoła!

Ciężko streścić życie Matki Teresy, więc zachęcamy do głębszej lektury, ale przedstawiamy minimum. Matka Teresa z Kalkuty, pierwotnie siostra Loretanka opuściła klasztor i zamieszkała na ulicach Kalkuty wraz z chorymi i biednymi, aby im służyć. Opiekowała się chorymi, uczyła dzieci. W 1949 roku dołączyły do niej pierwsze współtowarzyszki, by rok później założyć zgromadzenie Misjonarek Miłości. Po śmierci zostawiła ponad 600 domów na całym świecie. Siostry wraz z współpracownikami dokarmiają rocznie ponad pół miliona rodzin, uczą 20 000 dzieci i opiekują się 90 000 trędowatych.

Matka Teresa zostanie kanonizowana 4 września bieżącego roku.

Na dzisiejszy dzień jeszcze jej cytat: Miej czas na to, aby pomyśleć – to źródło mocy. Miej czas na modlitwę – to największa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech – to muzyka duszy.