Wszyscy mieszkańcy Kokotka w Warszawie

Komentarze:

Chwila, chwila! Wiemy, że o. Tomek Maniura OMI wraz z młodymi, rzeczywiście w niedzielę (21.02) w Warszawie byli, ale żeby pojechał z nim cały Kokotek? A jednak, ale wszystko po kolei.

Wcześnie z rana, bo już od 7.00 o. Tomek wygłosił na trzech Mszach, trzy kazania w niewielkiej parafii w Wołyńcach pod Siedlcami. Bardzo serdecznie przyjęci przez parafian i księdza Proboszcza, o. Tomek i młodzi po ostatniej Mszy świętej musieli jednak szybko opuścić Wołyńce, aby pojechać do stolicy, na samą starówkę. Tam, w jednym z najbardziej znanych duszpasterstw akademickich w Polsce, w kościele św. Anny, odbyło się spotkanie z ojcem Liderem i rowerzystami. Później o. Tomek wygłosił jeszcze dwa kazania, oczywiście o Panu Bogu, ale trochę „przemyconym na rowerze”.

I w tym właśnie miejscu wkraczają mieszkańcy Kokotka. Co prawda, nie dosłownie. Kościół św. Anny był nabity po brzegi, na każdej ze Mszy było ponad 400 osób. Dlatego też o. Tomek nie omieszkał wspomnieć, że przyjechał z Kokotka, w którym to razem z nim samym jest 300 mieszkańców, na co wierni zareagowali serdecznym śmiechem. Kazania i wcześniejsze spotkanie przebiegły w bardzo radosnej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenia i za ciepłe przyjęcie.