Cztery warunki dobrego przygotowania!

Komentarze:

Kiedy słuchasz Czachy, nogi nie potrafią ustać Ci w miejscu? Myślisz o wyprawie Jubileuszowej? Chciałbyś się na nią wybrać? Oczywiście jest taka szansa, tylko pamiętaj musisz spełnić wszystkie nasze warunki. O to one:

1) Musisz  uczestniczyć w dwóch wyprawach przygotowawczej, co wiąże się z przejechaniem całościowego dystansu.

I wyprawa przygotowawcza: 28 marca – 2 kwietnia (start: Centrum Formacji Młodzieży ul. Kokotek 22, Lubliniec)

II wyprawa przygotowawcza: 3 – 7 maja (start: Centrum Formacji Młodzieży ul. Kokotek 22, Lubliniec)

2) Bezpieczeństwo – na wyprawie ZAWSZE musisz jechać w kasku (w Hełmie Zbawienia), posiadać sprawne hamulce oraz oświetlenie przednie i tylne.

3) Mieć zgodę od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań uniemożliwiających uprawianie sportu oraz od kardiologa stwierdzenie braku wad serca przy wysiłku .

4) Posiadać ważny paszport. Trasa przyszłorocznej wyprawy będzie przebiegała przez kraje, które wymagają posiadania wiz, aby do nich wjechać. Warunkiem otrzymania wizy jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej pół roku od zakończenia pobytu w danym kraju. Z uwagi na długi czas oczekiwania na wizy, aktualne paszporty, spełniające powyższe wymaganie, należy mieć najpóźniej do czasu pierwszej wyprawy przygotowawczej (28.03.2016).

UWAGA! Jubileusz w Starym Testamencie oznacza zawsze wielkie święto, dlatego na przyszłorocznej wyprawie nie będą obowiązywały ograniczenia wiekowe! Jednak osoby niepełnoletnie, muszą posiadać opiekuna na wyprawie, który w razie problemów wróci z małoletnim do Polski.

Ponadto już na etapie przyjęcia do ekipy i przygotowań do wyprawy konieczne jest podpisanie stosownego oświadczenia o posłuszeństwie w grupie, warunkach bezpieczeństwa itp., oraz spełnienie różnych warunków formalnych (przekazanie danych do ubezpieczenia, zamówienia ubrań rowerowych itd.)

Zapraszamy!